Przejdź do głównej zawartości

Weekendowo - Junakiem przez Mazowsze...;)


Dzisiaj trochę weekendowo - miałem możliwość przejechać kawałek Mazowsza nowym Junakiem M11 Cafe Racer... Przyjemnie brzmi i jeszcze lepiej się prowadzi...polecam :)

Tak więc polecam całodzienną wycieczkę z Warszawy do Sulejówka, następnie dojazd do drogi numer 50 przez Okuniew. Tam odbijamy na północ w górę i trasą numer 50 jedziemy do Łochowa/ Wyszkowa. Po drodze zwiedzamy urokliwy Kamieńczyk nad Bugiem (w tym Loretto i słynne sanktuarium). Następnie skręcamy w stronę Serocka i suniemy 30 kilometrową malowniczą drogą numer 62 wśród drzew. W miasteczku proponowałbym godzinny odpoczynek m.in. na plaży miejskiej.

Warto pojeździć po okolicach Serocka, ulicą Wyzwolenia dotrzemy m.in. do Yacht Klubu Warszawa, hotelu Narwill nad jeziorem Zegrzyńskim.

Stamtąd już znana trasą powoli przez Zegrze Poludniowe, plażę w Nieporęcie (polecam karczmę "Klepisko") wracamy do Warszawy...

Cala trasa to ok 150 km, zajmie 6-8 godzin. Piękne okolice naszego Mazowsza ... :)

Polecam,
Redaktor :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Getback ma nowego prezesa

Z ostatniej chwili - Przemysław Dąbrowski nowym Prezesem Getback SA.

Spółka, która przechodzi restrukturyzację wybrała nową Radę Nadzorczą oraz Zarząd. W najbliższych tygodniach Sąd Rejonowy we Wroclawiu zaakceptuje lub odrzuci wniosek spółki dotyczący przyśpieszonego procesu restrukturyzacyjnego.

Z ciekawostek - jeden z wierzycieli zaproponował byłego prezesa spółki Konrada Kąkolewskiego do Rady Wierzycieli...nie wiemy czy to żart czy poważna oferta. Przypomnijmy iż Konrad Kąkolewski doprowadził firmę GetBack SA do niewypłacalności w niecałe 12 miesięcy od debiutu giełdowego (IPO).

KredytNet.pl

Coraz więcej Polaków zaciąga kredyt hipoteczny - rekord sprzedaży

Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich w I kwartale 2018 roku Polacy zaciągnęli 55 tys nowych kredytów hipotecznych na kupno mieszkania. Jest to jest o 22 % więcej niż rok temu. To największy wzrost sprzedaży tych produktów bankowych od 2008 roku. Najwięcej kredytów mieszkaniowy udziela PKO BP, Pekao SA , BZ WBK, ING oraz mBank. Wszystkie powyższe instytucje mogą się pochwalić ponad 20 proc. wzrostem.

Czy tendencja się utrzyma kolejnych kwartałach. Patrząc na rozpędzony rynek mieszkaniowy - można podejrzewać że II polowa roku będzie jeszcze lepsza na rynku finansowym. Pamiętajmy też że wzrost sprzedaży kredytów mieszkaniowych przekłada się coraz bardziej na wzrost cen mieszkań - mamy coraz więcej pieniędzy na rynku co wywiera presję na stawki metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkania.

KredytNet.pl

Pierwsza umowa na kupno mieszkania - Poradnik KredytPlus.pl

Jeśli wybrałeś już mieszkanie i sprawdziłeś kto jest jego właścicielem, możesz podpisać umowę przedwstępną i wpłacić zadatek.

Umowa przedwstępna nie jest konieczna. Jeśli sprzedającemu zależy na czasie, a ty jesteś zdecydowany i masz pieniądze, możecie od razu spisać umowę właściwą sprzedaży. Gdy jednak starasz się o kredyt (formalności zajmą trochę czasu), a chcesz mieć pewność, że nikt cię nie ubiegnie i mieszkania nie kupi przed tobą, warto ją spisać.

Lepiej u notariusza Podpisanie umowy przedwstępnej powinno (choć nie musi) odbyć się w obecności notariusza. Forma aktu notarialnego jest dla ciebie najbezpieczniejsza. Łatwiej będzie ci dochodzić swoich praw w razie ewentualnych kłopotów (sprzedawca odmówi ci sprzedania mieszkania i zwrotu wpłaconej kwoty zadatku). Akt ten stanie się wówczas tytułem egzekucyjnym na równi z prawomocnym wyrokiem sądu – gdy zostanie zaopatrzony w klauzulę wykonalności, będzie podstawą egzekucji.

Co w umowie W umowie przedwstępnej koniecznie muszą się znal…