Przejdź do głównej zawartości

Weekendowo - Junakiem przez Mazowsze...;)


Dzisiaj trochę weekendowo - miałem możliwość przejechać kawałek Mazowsza nowym Junakiem M11 Cafe Racer... Przyjemnie brzmi i jeszcze lepiej się prowadzi...polecam :)

Tak więc polecam całodzienną wycieczkę z Warszawy do Sulejówka, następnie dojazd do drogi numer 50 przez Okuniew. Tam odbijamy na północ w górę i trasą numer 50 jedziemy do Łochowa/ Wyszkowa. Po drodze zwiedzamy urokliwy Kamieńczyk nad Bugiem (w tym Loretto i słynne sanktuarium). Następnie skręcamy w stronę Serocka i suniemy 30 kilometrową malowniczą drogą numer 62 wśród drzew. W miasteczku proponowałbym godzinny odpoczynek m.in. na plaży miejskiej.

Warto pojeździć po okolicach Serocka, ulicą Wyzwolenia dotrzemy m.in. do Yacht Klubu Warszawa, hotelu Narwill nad jeziorem Zegrzyńskim.

Stamtąd już znana trasą powoli przez Zegrze Poludniowe, plażę w Nieporęcie (polecam karczmę "Klepisko") wracamy do Warszawy...

Cala trasa to ok 150 km, zajmie 6-8 godzin. Piękne okolice naszego Mazowsza ... :)

Polecam,
Redaktor :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Getback ma nowego prezesa

Z ostatniej chwili - Przemysław Dąbrowski nowym Prezesem Getback SA.

Spółka, która przechodzi restrukturyzację wybrała nową Radę Nadzorczą oraz Zarząd. W najbliższych tygodniach Sąd Rejonowy we Wroclawiu zaakceptuje lub odrzuci wniosek spółki dotyczący przyśpieszonego procesu restrukturyzacyjnego.

Z ciekawostek - jeden z wierzycieli zaproponował byłego prezesa spółki Konrada Kąkolewskiego do Rady Wierzycieli...nie wiemy czy to żart czy poważna oferta. Przypomnijmy iż Konrad Kąkolewski doprowadził firmę GetBack SA do niewypłacalności w niecałe 12 miesięcy od debiutu giełdowego (IPO).

KredytNet.pl

Coraz więcej Polaków zaciąga kredyt hipoteczny - rekord sprzedaży

Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich w I kwartale 2018 roku Polacy zaciągnęli 55 tys nowych kredytów hipotecznych na kupno mieszkania. Jest to jest o 22 % więcej niż rok temu. To największy wzrost sprzedaży tych produktów bankowych od 2008 roku. Najwięcej kredytów mieszkaniowy udziela PKO BP, Pekao SA , BZ WBK, ING oraz mBank. Wszystkie powyższe instytucje mogą się pochwalić ponad 20 proc. wzrostem.

Czy tendencja się utrzyma kolejnych kwartałach. Patrząc na rozpędzony rynek mieszkaniowy - można podejrzewać że II polowa roku będzie jeszcze lepsza na rynku finansowym. Pamiętajmy też że wzrost sprzedaży kredytów mieszkaniowych przekłada się coraz bardziej na wzrost cen mieszkań - mamy coraz więcej pieniędzy na rynku co wywiera presję na stawki metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkania.

KredytNet.pl

KredytPlus.pl: Atrakcyjniejsze kredyty oferują deweloperzy

Większość deweloperów ma obecnie w ofercie propozycje kredytowania zakupu nieruchomości przez współpracujące z nim banki. Warunki te przeważnie są atrakcyjniejsze dla klientów. J. W. Construction ma podpisane umowy m.in. z bankami kredytującymi inwestycje spółki. 
Podobnie sytuacja wygląda w ORCO. Banki nie łagodzą warunków dotyczących oceny zdolności kredytowej czy udziału własnego w finansowaniu, lecz raczej obniżają wielkość prowizji, marży, czy innych opłat. Polnord  oferuje kredyty z Nordea Bank (marża przez 2 lata nie jest pobierana, potem wynosi 1,7 % ) oraz PKO BP (marża od 1,8 % do 2,0 %). Podobną ofertę ma Dom Development. 
Marża w ofercie spółki jest  o 0,5 % niższa niż w standardowej ofercie spółki. Prowizja zamiast 2 % wynosi 1 %. Obecnie 60-70 % osób kupujących mieszkania od spółki korzysta ze specjalnej oferty kredytowej.


KredytPlus.pl